Pěší poutě

Co znamená být poutníky?

XVII. pěší pouť na Velehrad Papež František se v poselství k 61. světovému dni zmiňuje o tom, jaký je smysl křesťanské pouti a na co nemá poutník zapomínat.

Ale co znamená být poutníky?

Kdo se vydává na pouť, snaží se mít především jasný cíl a nosí ho stále v srdci a mysli. Zároveň ale pro dosažení tohoto cíle je třeba se soustředit na daný krok, a abychom ho mohli zvládnout, musíme být lehcí, zbavit se zbytečných břemen, nést s sebou to nejnutnější a bojovat každý den, aby únava, strach, nejistota a tma nezablokovaly nastoupenou cestu.
Takže být poutníky znamená každý den znovu vycházet, stále znovu začínat, znovu objevovat nadšení a sílu, abychom procházeli různými etapami cesty, které před námi navzdory námaze a obtížím stále otevírají nové obzory a neznámá panoramata.

Smysl křesťanské pouti spočívá právě v tomto: vydáváme se na cestu, abychom objevili Boží lásku a zároveň objevili sami sebe prostřednictvím vnitřní cesty, která je však vždy podněcována rozmanitostí vztahů. Tedy poutníci, protože jsme povoláni: povoláni milovat Boha a milovat se navzájem. Naše putování po této zemi tak nikdy nekončí bezcílnou námahou nebo blouděním bez cíle; naopak, každý den odpovídáme na své povolání a snažíme se dělat možné kroky vstříc novému světu, kde se žije v míru, spravedlnosti a lásce. Jsme poutníky naděje, protože směřujeme k lepší budoucnosti a snažíme se ji budovat v průběhu cesty.


Pěší pouť za Sv. Marií Magdalenou do Zubrnic v Ústeckém krajPěší pouť k Panně Marii Schnee 2021

Sdílet

Co říkáš na časopis Milujte se!?

Čtu ho od začátku až do konce a doporučuji dalším - jsem z něho nadšen. (Počet hlasů: 4)
(33.33 %)

Je dobře, že vychází - rád si v něm něco přečtu. (Počet hlasů: 7)
(58.33 %)

Znám jej a začínám objevovat. (Počet hlasů: 1)
(8.33 %)

Nevím o co jde. (Počet hlasů: 0)
(0.00 %)

S obsahem bych polemizoval... (Počet hlasů: 0)
(0.00 %)

Nemohu jej ani vidět. (Počet hlasů: 0)
(0.00 %)Celkem hlasovalo: 12
| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 22. 05. 2024 | 150 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nejnovější videa, filmy či audia (v mp3) pro vás:
Rychlé hledání:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 58075
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Tento web je provozován společenstvím FATYM. Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.


Tento web je hostován na serverech A.M.I.M.S. (provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.