Pozvání

Zveme všechny 28. a 29. července na ANENSKOU POUŤ!!!!!

Anenská pouť Přijďte, přijeďte, přispěchejte a užijte si snad i pěkné počasí a taky jarmark, řemesla, pouťové radosti, hudbu, kulturu, zamyšlení a hlavně společenství lidí, ve kterých má Bůh veliké zalíbení!!!









A tady je program:
(Když na něho kliknete, zvětší se Vám celý obrázek)


Anenská pouť


Několik slov k programu:

Interpreti:

Lukáš Vytlačil je uměleckým vedoucím souboru Ensemble Sporck. Vystupuje s řadou vynikajících souborů (Ensemble Inégal, The Czech Ensemble Baroque, Ensemble Le Romain ad.) i interpretů (např. Riccardo Minasi, Monika Štreitová, Edita Keglerová, Eva Bublová, Lukáš Vendl, Charles Olivieri-Munroe). Jako dirigent spolupracoval s mnoha ansámbly a sólisty, jako Severočeská filharmonie, Orchestr Fóra mladých, Ensemble Guillaume, Děčínský pěvecký sbor, Ivo Kahánek, Michael Pospíšil ad., a v l. 2006 - 2008 byl sbormistrem dětského sboru Fontána. Vystoupil na řadě festivalů (Bach-Tage in Hessen, Haydnovy hudební slavnosti, Hudební festival Znojmo, Festival Ludwiga van Beethovena, Theatrum Kuks, Jihočeský komorní festival ad.) a kromě ČR hrál také v Německu, Portugalsku, Polsku a Maďarsku. V l. 2005 – 2009 vyučoval zobcovou flétnu na Konzervatoři v Teplicích. Od r. 2010 spolupracuje s Fórem mladých, kde vedle řady koncertů připravil také vzdělávací projekty pro Pražské jaro (2011) a Českou filharmonii (2012). Na jaře 2012 se podílel na koncertě k narození J. S. Bacha, který živě přenášel Český rozhlas 3.

Staré hudbě se věnoval už během studia konzervatoře, kde r. 2007 absolvoval nejprve hru na zobcovou i příčnou flétnu a r. 2011 také dirigování u Jana Valty. V l. 2008 - 2011 vystudoval barokní příčnou flétnu u Jany Semerádové na Universitě Karlově v Praze. Během studií získal ocenění na několika soutěžích a v r. 2007 cenu Nadace Leoše Janáčka pro nejlepšího absolventa. Zúčastnil se mnoha interpretačních kursů u předních interpretů a učitelů ve hře sólové (P. Holtslag, A. Solomon, B. Kuijken, J. Gundersen, A. Boeke, K. de Witt, P. Zejfart, J. S. Correia, T. van Baarsel ad.), komorní (Florilegium, J. Christensen, D. Sinkovski) i v dirigování (P. Kopp). Současně se věnuje zpěvu vokální polyfonie, především na kursech Rebeccy Stewart (Cantus Modalis Halle, Prachatice).

Mimo vlastní interpretaci se věnuje také recitaci a mluvenému slovu, historii, především kastelologii a šlechtické genealogii, a hudebním dějinám. Je redaktorem časopisu Hudební rozhledy.

PROGRAM SOBOTNÍHO KONCERTU:

Joseph Bodin de Boismortier
Suite G dur, op. 35/2
Prélude - Bourée - Musette en Rondeau



P. Antonín Koniáš
Na den svatého Prokopa (Vejtažní naučení)


J. B. de Boismortier
Suite e moll, op. 35/1
Prélude - Allemande - Les Charites. Rondeau



P. Antonín Koniáš
Na den svatého Prokopa (Vejtažní naučení)


J. B. de Boismortier
Suite e moll, op. 35/1
L'emerveillée - Gavotte - Menuet



P. Antonín Koniáš
Na den svatého Václava (Vejtažní naučení)


J. B. de Boismortier
Suite D dur, op. 35/4
Prélude - Air - Rondeau



P. Antonín Koniáš
Na den svatého Václava (Vejtažní naučení)


J. B. de Boismortier
Suite D dur, op. 35/4
Air - Musette



Lukáš Vytlačil



















Pavel Černý varhaník, pedagog a organolog Pavel Černý je často zván ke koncertním vystoupením. Kromě předních domácích podií (Pražské Jaro, FOK, Česká Filharmonie a další) účinkoval v různých zemích Evropy, USA, Japonsku, Brazílii, Africe a Kubě. Na AMU v Praze a JAMU v Brně přednáší varhanní hru a improvizaci a zasedá jako člen soutěžních porot. Upozornil na sebe získáním 1. cen ve varhanních soutěžích v Opavě (1990), Lublani (1992) a na Pražském jaru (1994). Další ceny mu byly uděleny prostřednictvím významných kulturních organizací. Doma i v zahraničí natáčí na CD, pro rozhlas a televizi. Některé CD nahrávky byly oceněny zahraniční kritikou. Je tvůrcem rozhlasových seriálů o varhanách. Pavel Černý je uměleckým poradcem několika mezinárodních varhanních festivalů. Jako organolog pracuje v odborných komisích při stavbách, restaurování a dokumentaci varhan, publikuje odborné články a propaguje historické nástroje v České republice.

PROGRAM VARHANNÍHO KONCERTU:

Johann Sebastian Bach (1685 – 1750)
Pièce d´Orgue in G BWV 572


Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809 – 1847)
Andante D-dur
Allegro maestoso e vivace ze Sonáty Nr. 4 B-dur op. 65



Josef Klička (1855 – 1937)
Legenda h-moll op. 98


Leoš Janáček (1854 – 1928)
Adagio I. (Dvě skladby pro varhany)
Varhanní sólo z Glagolské mše



Zde zazní nedělní (varhanní) koncert od 14.30h.

Kostel Navštívení Panny Marie


Pavel Černý Organist, Pädagog und Orgelsachverständiger Pavel Černý ist oft Gast zu Konzerten in mehreren Ländern Europas und konzertierte auch in den USA, Japan, Brasilien, Afrika und Cuba. Er wirkt als Orgeldozent auf der Musikakademie in Prag und Janáček-Musikakademie in Brno und als Mitglied des Jurys bei Wettbewerben. Nach Prager Konservatorium studierte er an der Musikakademie in seiner Heimstadt Prag und seine Ausbildung wurde mittels Besuchen von Meisterkursen bei einigen bedeutenden europäischen Organisten ergänzt. Pavel Černý erweckte Aufmerksamkeit mit 1. Preisen bei den Orgelwettbewerben in Opava (1990), Lubljana (1992) und beim Prager Frühling (1994). Weitere Auszeichnungen wurden ihm von bedeutenden Musik- und Kulturorganisationen verliehen. Pavel Černý nimmt regelmäßig für CD, Rundfunk und Fernsehen auf. Er gewann u. a. auch den Preis der deutschen Kritik (1998) für vierhändiges CD mit Organist Martin Rost (Stralsund). Er wirkt sowohl als kűnstlerischer Konsultant verschiedenes Internationalen Orgelfestivals. In wichtige Orgelprojekte in Tschechische Republik ist oft als Orgelsachverständiger tätig.

Pavel Černý


Několik programových částí k Anenskému oktávu

26. července
Sv. Jáchyma a Anny, rodičů Panny Marie
DEN MODLITEB ZA FARNÍKY O DOBRÉ PROŽITÍ OKTÁVU
18.15h mše svatá na zahájení oktávu


27. července
DEN MODLITEB ZA NEVĚŘÍCÍ A TY, KDO JEŠTĚ NEPOZNALI KRISTA
17.30h křížová cesta
18.15h mše svatá


28. července
DEN MODLITEB ZA DĚTI A MLÁDEŽ
11h mše svatá


29. července
DEN MODLITEB ZA CO NEJLEPŠÍ MEZILIDSKÉ VZTAHY
10h hlavní poutní mše svatá


30. července
DEN MODLITEB ZA MANŽELE A RODINY
17.15h adorace
17.30h česko - německá modlitba růžence
18.15h mše svatá


31. července
Sv. Ignáce z Loyoly, kněze
DEN MODLITEB ZA KNĚŽÍ, ŘEHOLNÍKY, A ŘEHOLNICE A ZA NOVÁ KNĚŽSKÁ A ŘEHOLNÍ POVOLÁNÍ
17.15h adorace
17.30h česko - německá modlitba růžence
18.15h mše svatá


1. srpna
Sv. Alfonsa Liguori, biskupa a učitele církve
DEN MODLITEB ZA NEMOCNÉ
17.15h adorace
17.30h česko - německá modlitba růžence
18.15h mše svatá s udělováním svátosti nemocným


2. srpna
DEN PODĚKOVÁNÍ ZA ČAS ANENSKÉHO OKTÁVU
17.15h adorace
17.30h česko - německá modlitba růžence
18.15h mše svatá na závěr oktávu


Posvícenskomisijní neděle a svěcení praporu ...


Několik informací k JARMARKU

- v prodeji budou také stolní kalendáře s katolickým kalendáriem.
- rovněž šperky z kůže.
- i obrazy budou v prodeji.
- dokonce i "Svatoanenský perník".
- a též kozí sýr a jiné výrobky Kozí farmy z Nové Vísky (neděle).


Nejen nad svatoanenskou poutí a jarmarkem bude bdít dřevěná plastika sv. Anny současného řezbáře ing. Jana Rody z Prahy, který nám sv. Annu laskavě zapůjčil a bude pro každého k vidění v průběhu jarmarečního veselí!

svatá Anna Samatřetí od p. Jana Rody


V průběhu několika hodin či dnů budeme přidávat informace o programu Anenské poutě. Prosíme o průběžné nakouknutí. Děkujeme!!!


Sdílet

| Autor: Martin Kerhart | Vydáno dne 26. 07. 2012 | 7065 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. - KONTAKTY NA NÁS - ADMINISTRACE