Boží doteky

Velikonoční zamyšlení o nemoci, o slepotě, o žízni, o prameni života.

Celá naše lidská přirozenost potřebuje Ježíše. Jsme děti a potřebujeme učitele.


C O N T E M P L A T I O

Všichni jsme nemocní a potřebujeme Spasitele. Jsme ztracení a potřebujeme jeho vedení. Jsme slepí a potřebujeme toho, který nám přináší světlo. Jsem žízniví a potřebujeme pramen života, aby každý, kdo se z něho napije, neměl žízeň navěky. Jsme mrtví a potřebujeme život. Jsme ovce a potřebujeme pastýře. Jsme děti a potřebujeme učitele. Zkrátka celá naše lidská přirozenost potřebuje Ježíše. Kdo chce, může obdržet nejvyšší moudrost, které nás učí nejsvětější pastýř a učitel, všemohoucí Slovo Boha Otce, když se obrazně prohlašuje za pastýře ovcí. Ano, Pane, živ nás pastvou své spravedlnosti. Ó učiteli, pas své ovce na své svaté hoře – v církvi, která je založena na výšinách, takže převyšuje oblaka a dotýká se nebes. On chce zachránit mé tělo tím, že mi obleče roucho neposkvrněnosti, a proto mé tělo posvětil. Neupadneme do porušení, protože ten, kdo nás drží za ruku, nás převedl k neporušitelnosti. Tak ukazuje, že je jediným dobrým pastýřem. Štědrý a velkorysý je ten, který za nás neváhal položit svůj život. Opravdu služebník lidí a plný dobroty je ten, který – ač mohl být Pánem člověka – se stal bratrem všech lidí a jeho dobrota jej dovedla k tomu, že za nás zemřel!


Klement z Alexandrie

Celá naše lidská přirozenost potřebuje Ježíše.

Sdílet

| Autor: Martin Kerhart | Vydáno dne 30. 04. 2020 | 1728 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. - KONTAKTY NA NÁS - ADMINISTRACE