Boží doteky

Církevní památky na území farnosti Jestřebí: Farní kostel sv. Ondřeje

Původní farní kostel v dnešní obci Jestřebí byl zasvěcen Panně Marii. Ten zanikl v 17. století. Nový farní kostel začal být budován až na příkaz císaře Josefa II. a byl dostavěn v roce 1780. O rok později 30. 11. 1781 byl vysvěcen arciděkanem Wenzelem Hockem.

Kostel se začal používat k bohoslužbám, ale definitivně byl dokončen až v roce 1790, kdy byl jeho interiér vymalován významným jezuitským malířem Josefem Kramolínem. Další výraznější zásahy do architektury kostela proběhly až ve 20. století. V 80. letech 20. století proběhla díky jestřebskému faráři P. Josefovi Červenkovi generální rekonstrukce, která však byla dokončena jeho nástupci v roce 1996. V roce 2012 bylo renovováno průčelí kostela.

V kostele se nacházejí tři oltáře: Hlavní oltář zasvěcený sv. Ondřejovi, apoštolu, a dva boční oltáře Panny Marie a Božské Srdce Páně

BOHOSLUŽBY:

ne 15:00 mše sv. - v zimě
ne 17:00 mše sv. - v létě


Jestřebí


sv. Ondřej, apoštol


sv-Ondrej

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 07. 03. 2021 | 1105 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM. Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. - KONTAKTY NA NÁS - ADMINISTRACE