Boží doteky

Duch svatý

Na poslední neděli v době velikonoční slavíme Slavnost Seslání Ducha svatého. A kdo to je Duch svatý? Jak ho lidé zobrazují? To si můžete přečíst v následujícím článku.
Duch Svatý je jedna z Božích osob, přesněji třetí z osob v trojjediném Bohu - tedy Nejsvětější Trojici.

Jako symboly pro zpodobení této osoby užívá Nový zákon i pozdější výtvarné umění obraz holubice nebo plamene.

V Novém zákoně vystupuje Duch Svatý jako samostatná postava či osoba. Panna Maria počala malého Ježíška působením Ducha Svatého. Ježíš pak přijímá zvláštním způsobem svatého Ducha při svém křtu v řece Jordán. Příslib Ducha Svatého tvoří jedno z hlavních témat Ježíšovy řeči na rozloučenou v Janově evangeliu.

Skutky apoštolů popisují ve své 2. kapitole, jak byl Duch Svatý, označovaný též jako Přímluvce nebo Utěšitel, seslán na apoštoly v den letnic. Tuto událost každoročně připomíná liturgie při slavnosti Seslání Ducha Svatého.

Sdílet

| Autor: Irena Ihmová | Vydáno dne 03. 06. 2017 | 2904 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM. Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. - KONTAKTY NA NÁS - ADMINISTRACE