Zajímavé

Dopis otce Josefa Rouska - duchovního správce všem svým farníkům

Milovaní! Srdečně zdravím. Možná se podivíte kdo a proč Vám píše. Rád bych to nejprve objasnil. Jsem kněz a mám duchovně na starost právě tuto oblast, ve které bydlíte. K napsání tohoto listu jsem se odhodlal proto, že ne s každým z Vás jsem se již běžně setkal a snad by se Vám mohlo hodit pár následujících informací:
- Denně se modlím za Vás všechny a nebojte se požádat o zvláštní modlitbu v náročných situacích.
- Zájemcům o hlubší seznámení s katolickou vírou – s vírou našich předků, která je stále živá a účinná – mohu nabídnout všestrannou pomoc při jejím objevování.
- V některých kostelích naší oblasti jsou slouženy pravidelně bohoslužby – i to může být šance se na posvátném místě přiblížit Bohu.
- O letních prázdninách je možno nabídnout dětem pobyt na letním táboře vedeném v křesťanském duchu (více informací u sl. katechetky Táni 731402748).
- Jsem ochoten nabídnout možnost svaté zpovědi (i po mnoha letech – pomoci i těm, kdo již pozapomněli, jak na to) případně připravit ty, kteří u ní ještě nebyli.
- Je možno dohodnout i požehnání domu či bytu.
-Samozřejmostí je veškerý „duchovní servis“ včetně přípravy na Křest dětí, dospělých či udělení svátosti manželství.
- Uvítám i ochotné spolupracovníky a pomocníky, kteří by pomohli s utvářením života farnosti.
- Nejčastěji jsem k zastižení na faře v Jestřebí, zde také bydlím.
- Více informací naleznete na našich farních stránkách www.poute.eu/jestrebi

Zároveň s tímto dopisem si dovoluji Vám poslat malý dárek – časopis Milujte se! – věřím, že zaujme, povzbudí a snad přinese i inspiraci k zamyšlení. V Bibli Pán Ježíš říká: Člověče, co by ti prospělo, kdybys získal celý svět, ale ztratil svou duši?(Mt 16,26), a proto už nyní udělejme vše, co je v našich možnostech ve prospěch své nesmrtelné duše. Těším se na setkání s Vámi, zahrnuji Vás do svých modliteb a posílám Vám požehnání

P. Josef Rousek – tel. 731621129
Římskokatolická farnost
JestřebíSdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 18. 03. 2017 | 2818 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM. Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. - KONTAKTY NA NÁS - ADMINISTRACE